Radovanović na sastanku Izvršnog odbora ASCAME

09/07/2021

Potpredsjednik Privredne komore Crne Gore Pavle D. Radovanović učestvovao je 8. jula 2021. godine u radu online sastanka Izvršnog odbora Asocijacije privrednih komora Mediterana - ASCAME.

Tokom sastanka razmotrene su sprovedene i aktivnosti planirane za ovu godinu, kao i realizacije Strateškog plana ASCAME 2021-2022, Plana oporavka i Novog ekonomskog modela za Mediteran.

Uvodna obraćanja imali su predsjedavajući ASCAME Ahmed M. El Wakil i, u ime domaćina skupa, predsjednica Privredne komore Barselone Monica Roca.

Tokom sastanka je, između ostalog, odobren budžet ASCAME za 2021. godinu, razmatrane su institucionalne aktivnosti i sporazumi o saradnji, projekti članica koji se odnose na umrežavanje, te planirani događaji u organizaciji ove asocijacije, poput MedaWeeka (nedjelje ekonomskih lidera Mediterana planirane za novembar) i foruma sa privrednicima: Podsaharskog regiona, Bliskog Istoka Persijskog zaliva, Brazila i SAD.

Asocicija ASCAME udružuje više od 300 privrednih komora iz 23 države Mediterana.